Klanjanje – “24 sata za Gospodina”

Na inicijativu pape Franje sve biskupije u cijelome svijetu organizirat će u svojim crkvama 4. i 5. ožujka klanjanje Presvetom oltarskom sakramentu. Tako će i u našoj crkvi biti organizirano klanjanje koje će započeti u petak, 4. ožujka po završetku mise na latinskom jeziku koja počinje u 20h. Prvih sat vremena klanjanja, od 21h do 22h bit će animirano. Klanjanje u šutnji bit će moguće cijelu noć i drugi dan (subota, 5.ožujka) do 18:30h, a posljednjih sat vremena klanjanja od 17:30h do 18:30h bit će animirano. Na ulazu u crkvu možete se upisati na papir za sat vremena dežurstva pred Presvetim, kako bi smo bili sigurni da će s Gospodinom uvijek biti bar jedno dijete Božje. Odazovimo se na inicijativu Pape Franje u Godini milosrđa!

„Inicijativa „24 sata za Gospodina“ koja će se slaviti u petak i subotu prije četvrtog tjedna korizme bit će uvedena u svim biskupijama. Toliki se ljudi, uključujući i mlade, vraćaju sakramentu Pomirenja i kroz to iskustvo ponovo otkrivaju put povratka Gospodinu, živeći trenutak intenzivne molitve i pronalazeći značenje u svojim životima.“  (Papa Franjo: “Misericordiae Vultus – Lice Milosrđa”, br. 17, bula najave Izvanrednog jubileja milosrđa, 11. travnja 2015.)