Raspored misa i potpuni oprost za blagdan Svih Svetih

Raspored misa na blagdanske dane

Na blagdan Svih Svetih i na Dušni dan mise su u 7h, 9h i 18:30h.

 

 Potpuni oprost

Na svetkovinu Svih Svetih, na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana vjernici mogu u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti samo za pokojne. Da bi se dobio potpuni oprost treba izmoliti Očenaš i Vjerovanje, ispovjediti se ako je potrebno i primiti svetu pričest te izmoliti molitvu na nakanu sv. Oca Pape. Taj oprost dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenog te od podneva sljedeće subote pa do ponoći sljedeće nedjelje.

Vjernici koji pobožno pohode groblje te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se prvih osam dana u mjesecu studenom, a u ostalo doba godine dobiva se djelomični oprost.

 

Raspelo ispred Crkve

Ovih dana ispred crkve postavljeno je raspelo pred kojim ćete moći upaliti svijeće za svoje bližnje čije grobove niste u mogućnosti pohoditi.