Hodočašće za nerođene

Hodočašće za nerođene u Mariju Bistricu bit će 25. lipnja. Hodočasnici kreću pješice iz Gornje Dubrave (autobusom br. 209 u 5:25) i zatim Čučerja (pješke u 5:25), a više informacije na mob. 091/365 4272, Lade. Ide i posebni autobus do Marije Bistrice za one koji ne mogu pješice (informacije i rezervacije na mob. 092/205 5839, Mirjana). Na Mariji Bistrici održat će se pobožnost Križnoga puta, klanjanje pred Presvetim i euharistijsko slavlje i  prikupljanje novčanih darova za udrugu „Betlehem“ koja skrbi o trudnicama, samohranim roditeljima i obiteljima u potrebi. Više informacija na plakatu u predvorju crkve. Prijavite se i pridružite toj hvalevrijednoj inicijativi, a svi ih podržimo svojim molitvama za one najmanje među nama.

Za pješake:

 

  • U 5:25 polazak autobusom iz Dubrave do G. Čučerja (tram. okretište, linija 209)
  • U 5:55 polazak pješice iz G. Čučerja preko Medvednice
  • Povratak iz Marije Bistrice redovnom autobusnom linijom (15:20, 17:20)
  • Ostale informacije na: 091/365 4272 (Lade)

 

Za one koji idu autobusom:

 

  • Autobus polazi iz Samobora (Samobor-Zaprešić-Zagreb)
  • Povratak iz Marije Bistrice u popodnevnim satima
  • Rezervacije do 20.06.
  • Vrijeme polaska, cijena karte i ostale informacije na: 092/205 5839 (Mirjana)

 

Program na Mariji Bistrici:

 

  • Križni put na Kalvariji s početkom u 9:45 predvode „Treće srce“ i „Tješitelji Milosrdnog Isusa“ (sudjeluju samo oni koji su došli autobusom ili osobnim automobilima).
  • Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu s početkom u 12:00 i euharistijsko slavlje (odmah poslije klanjanja) u kapelici sv. Petra koja se nalazi pored crkve.
  • Prikupljanje novčanih sredstva za udrugu „Betlehem“ – udruga koja skrbi o trudnicama, samohranim roditeljima i obiteljima u potrebi.