600 radosnih mališana na Zlatnoj harfi

Više od šesto djece radovalo se u subotu, 18. travnja, na 31. Zlatnoj harfi u Župi Marije Pomoćnice na zagrebačkoj Knežiji. Pod nazivom „Radujte se!“ četrnaest dječjih zborova nastupilo je s jednom zadanom i jednom autorskom pjesmom. Zvonki dječji glasovi svojim pjevanjem oduševili su sve prisutne. U velikoj Crkvi Marije Pomoćnice jedva da je bilo mjesta, i s pravom, jer još jednom je potvrđeno veliko bogatstvo koje dječji župni zborovi donose djeci, roditeljima, župnim zajednicama i slavljenju liturgije.
Osvrčući se na čitanja u Službi riječi, don Goran Antunović uputio je poruku roditeljima: „Isus vas poziva da pustite dječicu k njemu. Kako?! Vjerom, radošću, dobrim djelima, molitvom i sakramentalnim životom.“ Na slikovit način, pomoću užeta, don Goran je djecu pozvao „da traže Isusa.“ Sestra Lucijana Bobaš, zastupnica za Zlatnu Harfu Zagrebačke nadbiskupije, zahvalila je dječjim zborovima i njihovim voditeljima, kao i domaćinima s Knežije. Uz organizacijski odbor svoj obol da Zlatna harfa ostane u lijepom sjećanju djeci dali su roditelji djece dječjeg zbora domaćina „Marijini anđeli“ i salezijanski animatori.
Nastupili su slijedeći dječji župni zborovi: Marijini anđeli (Župa Marije Pomoćnice, Knežija), Križići (Župa Uzvišenja sv. Križa, Siget), Glasnici sv. Ivana Krstitelja (Župa sv. Ivana Krstitelja, Ivanja Reka), Glasnici velikoga Kralja (Župa sv. Nikole biskupa, Stenjevec), Djeca Bezgrješne (Župa Bezgrešnog začeća bl. Djevice Marije, Malešnica-Oranice), Sunce (Župa Majke Božje Lurdske, Zagreb), Dječica Ivana Pavla (Župa sv. Ivana Pavla II. pape, Jelkovec), Čarobne frulice (Župa sv. Obitelji, Zagreb), Iskrice (Župa sv. Luke ev., Travno), Ivanovi anđeli (Župa sv. Ivana Nepomuka, Stupnik-Lučko), Anđeli (Župa predragocjene krvi Isusove, Kozari Bok), Kažotići (Župa bl. Augustina Kažotića, Pešćenica), Zbor Male Gospe (Župa Uznesenja bl. Djevice Marije, Stenjevec) i Paulus (Župa sv. Pavla, Retkovec).

zlatna harfa knezija