Blagoslov obitelji i božićna ispovijed

Dragi župljani,

prema preporuci iz Nadbiskupije, i ove godine će biti nešto izmijenjeni oblik tradicionalnog blagoslova obitelji. Kao što ste i sami svjedoci situacija sa epidemijom se ne smiruje i stoga smo pozvani posebno paziti jedni na druge, a posebno naše najugroženije.

Pošto bi naš ulazak u vaše domove bio rizičan, ove godine ćemo se prilagoditi u načinu blagoslova. Naglasak ćemo staviti na blagoslov osoba, a ne toliko na blagoslov prostora u kojem vjernici žive. Stoga, pozivamo vas – dođite za blagoslov u župnu crkvu!

Dakle, ove godine:

  1. Sukladno RASPOREDU kojeg vidite u privitku, Pozivamo sve zainteresirane da dođu za blagoslov u crkvu, NA PREDVIĐENI DAN, gdje će svećenik blagoslivljati svaku osobu/obitelj koja dođe. Raspored smo napravili na način da izbjegnemo okupljanje velikog broja vjernika u crkvi.
  2. Ujedno, kada dođete na blagoslov, imat ćete priliku u crkvi pristupiti i sakramentu svete ISPOVIJEDI. Naime, ove godine po dogovoru u dekanatu nećemo organizirati tzv. ”velike župne ispovijedi”. Trenutak blagoslova, ujedno će biti i trenutak prigode za božićnu ispovijed.
  3. Ukoliko netko ima vrlo ozbiljan razlog (nepokretnost, useljenje u novi stan i sl.), može zamoliti da mu svećenik posjeti dom. Naglašavam, radi sigurnosti sugeriram da ne odabirete ovu opciju. Ne čini se mudro da svećenik ulazi u veliki broj domova u kratkom vremenu. Molimo vas da tada ispunite prijavnicu koja se nalazi na našoj web stranici.
  4. Ako u svojoj ulici poznajete nekoga tko ne koristi Internet ili nije primio župni listić, a želi primiti blagoslov, slobodno ga povedite sa sobom kada budete dolazili.
  5. Teška je godina, i molimo nemojte se zamarati oko obiteljskog dara. Ako netko bude želio nešto dati, uvijek ima za to priliku. No, nemojte povezivati blagoslov i novac. U blagoslovu ćemo posebno moliti za duhovno i tjelesno zdravlje vas i vaših najmilijih u godini koja je pred nama. Radujemo se susretu!

Bog neka vas sve blagoslovi i čuva!

don Mario Bobić, župnik

ŽUPA MARIJE POMOĆNICE – KNEŽIJA
RASPORED BLAGOSLOVA
2021./2022.

DAN DATUM ULICE NA RASPOREDU:
Srijeda 15.12. Hećimovićeva, Kikićeva,  Vincenta iz Kastva
Četvrtak 16.12. Kninska, Zadarska, Ninska, Antona Dolenca, Davorina Bazjanca, Braće Cvijića, Drniška I-II, Livanjska, Siverićka, Vrlička, Mogorička, Blaža Trogiranina,  Zemunička, Benkovačka, Vurovčice,  Zelengradska
Petak 17.12. Jurja Neidhardta, Božidara Rašice, Bernarda Bernardija, Marijana Haberlea, Franje Fuisa, Šime Devčića, Mladena Vodičke, Gredice, Jarunska, Dobrinjska, Vrbnička, Dubašnička, Kostrenska, Omišaljska, Loparska I-II-III
Subota 18.12. Albaharijeva,  Grge Novaka, Jaroslava Šidaka,  Vitasovićeva poljana, Poljana Dragutina Kalea, Poljana Josipa Brunšmida, Fra Luje Marune, Ćire Truhelke, Stjepana Škreblina, Konjička, Stolačka, Alberta Bazale, Papova, Poljana Zvonimira Dražića,
Nedjelja 19.12. NEDJELJA – nema blagoslova
Ponedjeljak 20.12. Tina Ujevića, Josipa Gigla, Ludovika Zelenka, Josipa Roglića, Vladimira Njegovana, Horvaćanska, Stjepana Romića, Budvanska, Prčanjska
Utorak 21.12 Srednjaci, Majstora Radonje, Zagrebačka avenija, Nova cesta, Karinska, Kliška, Kalinovica, Stara Knežija, Omiška, Prozorska, Skradinska, Savska cesta
Srijeda 22.12 Braće Domany, Majstora Radovana, Cvjetna cesta, Stupnička, Rugvička, Lomnička, Veslačka, Odranska
Četvrtak 23.12 Vladimira Filakovca, Knežija, Rudolfa Bičanića, Poljana Jurja Andrassya

Na blagoslov je u predviđenom danu moguće doći na jedan od sljedeća četiri termina:

  • odmah nakon zornice
  • u 10:00 sati
  • u 17:30 sati
  • u 19:10 sati, nakon večernje mise