Cenacolo u posjetu našoj župi

Zajednica Cenacolo danas je našu župu obogatila svojim prisustvom i animiranjem sv. Mise. Misu je prevodio velečasni Ivan Filipović, duhovnik zajednice Cenacolo. Velečasni Ivan Filipović u propovijedi je posvjedočio svoje životno iskustvo od bivšeg ovisnika do svećenika. Sjetio se svoga susreta sa sestrom Elvirom, osnivateljicom zajednice, i kako mu je taj susret promijenio njegov cjelokupni život. Dotaknuo se problema mladih i istaknuo ulogu Boga u njihovim životima koji je promijenio njihove živote. Nakon sv. Mise mladić Goran, jedan od stanara zajednice Cenacolo, iznio je svoje svjedočanstvo. Današnji dan bio je predivno svjedočanstvo Božje ljubavi u svijetu, ali i čovjekove borbe protiv sebe samog da skupi snage da tu istu Ljubav može primiti i prihvatiti u svom životu. Svjedoci smo kako ta Ljubav može promijeniti čovjekov život i vratiti mu dostojanstvo koje današnji svijet ruši mnogim ovisnostima.

 

IMG_20151116_193146